مزایا

برخی مزایای مصالح آلومینیومی نسبت به مواد پلیمری PVC/UPVC

 

1-نقطه شلی و نرمی  پروفیل (Vicat point)

برای پروفیل های PVC/UPVC از دمای 75 درجه سانتیگراد شروع می شود. لذا قرار گرفتن پروفیل های PVC/UPVC در معرض آتش یا بالای رادیاتورها می تواند باعث تغییر پروفیل ها گردد. ولی برای پروفیل آلومینیومی این نقطه از دمای 350 درجه سانتیگراد شروع می گردد.

 

2- ضریب انبساط

برای پروفیل های PVC/UPVC در ازای هر 10 درجه 1/6 میلی متر منبسط می شود لذا طول پروفیل از دمای صفر تا دمای 38 درجه حدود 6 میلی متر منبسط می شود. ( استفاده از ناودانی گالوانیزه برای نصب یراق آلات با توجه به ضریب انبساط متفاوت پروفیل آلومینیومی در ازای هر 10 درجه 0/48 میلی متر منبسط می شود. ( یراق درب و پنجره های آلومینومی از جنس آلومینیوم و یا فولاد با ظرایب انبساط یکسان می باشد).

 

3- انعطاف پذیری (Ehastic value)

در PVC/UPVC برابر با 28000 مگاپاسکال است که علی رقم استفاده از ناودانی گالوانیزه احتمال اعوجاج دارد در آلومینیوم 70000 مگا پاسکال است که در این صورت فلز آلومینیوم 3 برابر کمتر احتمال اعوجاج و خمیدگی دارد.

 

4- آب بندی و هوابندی

علی ظاهر یکی از مهمترین مزایای پنجره های PVC/UPVC باید باشد ولی با توجه به ضریب انبساط متفاوت در پروفیل و  ناودانی گالوانیزه و عدم استفاده از Centeral Joint باز و بسته کردن پنجره ها در تابستان سخت تر و در زمستان راحت تر صورت می گیرد ولی در پنجره های آلومینیومی آب بند و هوابند بودن در فصول مختلف ثبات دارد.

 

5- رنگ

طیف رنگ های PVC/UPVC کم و عمدتا سفید است که بعد از مدتی کارکرد کدر و یا چرک می شود در این حالت استفاده از تمیز کننده ها توصیه نمی گردد ولی در آلومینیوم بدون محدودیت از طیف های رنگ آنودایز تا رنگ پودری پاششی را پذیرا می باشد.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجتمع تولیدی پارسا نوین می باشد .